29 листопада 2024, 17:20
Максим Калінін зазначив, що воїни, які повертаються з фронту, потребують особливої уваги та всебічної підтримки.
«Адаптація ветеранів війни має багато аспектів, тому підходимо до питання комплексно. Наше спільне завдання – створити умови для ветеранів та ветеранок, допомогти їм інтегруватися в підприємницьке середовище та забезпечити стійку фінансову підтримку. Стимулювати до створення та розширення власного бізнесу», – зазначив Максим Калінін.
Учасники діалогу порушили питання працевлаштування ветеранів, створення нових робочих місць. Детальніше зупинилися на програмах підтримки та грантах під час започаткування чи розвитку власної справи.
Т.в.о Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб Інна Добрянська поінформувала присутніх про заходи підтримки ветеранів у межах державних та місцевих програм.
«Одним з важливих напрямів реалізації ветеранської політики є професійна адаптація ветеранів та ветеранок, як комплексна система підтримки, що включає державні, громадські та приватні ініціативи, спрямовані на допомогу в працевлаштуванні, розвитку нових навичок і професійної орієнтації. Окрім програми, яку реалізовує Полтавський обласний центр зайнятості, діє програма Міністерства у справах ветеранів України, в межах якої ветерани можуть пройти підготовку, перепідготовку чи підвищення кваліфікацій за робітничою професією», – сказала Інна Добрянська.
Про сприяння держави щодо залучення ветеранів на ринок праці та започаткування власної справи розповіла заступник директора Полтавського обласного центру зайнятості Тетяна Разумова.
«Діє низка програм, які стимулюють роботодавців до працевлаштування ветеранів та ветеранок. Також діють програми, які сприяють створенню чи розвитку власного бізнесу. Це різні гранти. Зокрема за січень-жовтень 49 учасників бойових дій та членів їхніх сімей отримали грант на започаткування власної справи», – розповіла Тетяна Разумова.
Вона додала, що при центрі зайнятості діє офіс «Зроблено в Україні». У ньому учасники бойових дій, які хочуть започаткувати власну справу, можуть отримати відповідні консультації.
Досвідом створення власної справи поділився засновник ветеранського бізнесу Ігор Ященко.
«Я демобілізувався минулого року. Перший свій грант я захищав ще під час служби, перебуваючи в Кураховому. Це був грант на відкриття кав’ярні. Потім почав залучати своїх побратимів до участі у грантових програмах. Ми намагаємося брати участь у всіх ініціативах, які заходять в Україні. І можу сказати, що 50% програм мали позитивні результати», – сказав Ігор Ященко.
Під час зустрічі також акцентували на визначенні стратегічних напрямів співпраці між бізнесом і ветеранами.
«Діалог влади та бізнесу» проводять щотижня.
Підпишіться, щоб отримувати листи.