19 грудня 2024, 09:30
У заході взяли участь 98 викладачів із різних регіонів України: Полтавщини, Харківщини, Львівщини, Донеччини, Київщини, Миколаївщини, Житомирщини.
Захід розпочався виступом директора ОМКНЗ МК Богодистої Ліни, яка привітала всіх учасників, повідомила про важливість культурно-просвітницьких заходів із підвищення кваліфікації, запросила долучитися до добровільної акції «Сертифікат за вільний донат» і подякувала за постійну активну творчу співпрацю усім педагогічним працівникам.
Першим спікером зустрічі була Дігтяр Наталія – кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Навчально-наукового інституту культури і мистецтв державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладачка Полтавської дитячої художньої школи імені Святослава Пашинського, яка ознайомила з багаторічними безцінними напрацюваннями і особливостями створення картин та технічними прийомами, які застосовуються у техніці «Малярство на склі».
Мотилевич Ірина – викладачка вищої категорії Полтавської дитячої художньої школи імені Святослава Пашинського вразила учасників вебінару майстер-класом з полімерної глини та продемонструвала чарівний процес створення декору у вигляді ляльки на керамічній чашці.
Майстер-клас на тему: «Живопис вовною» презентувала Глоба Марина Олександрівна – заступниця директора з навчально-виховної роботи, завідувачка художнім відділенням, викладачка образотворчого мистецтва комунальної установи культури «Чутівська дитяча музична школа». Розповіла та продемонструвала покроково створення захоплюючої та неймовірно зворушливої картини з м’яким, пухнастим і милим котиком.
Вперше у нашому заході взяла участь з доповіддю «Мистецтво килимарства, традиції та сучасність» Пілюгіна Ольга Євгеніївна – українська художниця, заслужений майстер народної творчості України, членкиня Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Лауреат премій І. П. Котляревського та О. Дмитренка, володарка Гранту Президента України, стипендіатка Президента України 2012-2015 р.р., доцент кафедри образотворчого мистецтва в Національному університеті «Полтавська політехніка». Ольгу Пілюгіну внесено до Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини України, як носія елемента «Традиція рослинного килимарства селища Решетилівка Решетилівського р-ну Полтавської області», що готується до внесення до репрезентативного списку елементів НКС UNESCO. Авторка понад 150 унікальних гобеленів, створених (тканих) вручну, які презентуються по всьому світу.
Матвійчук Наталія – заступниця директора з мистецьких дисциплін в Опішнянському державному художньому ліцеї імені Василя Кричевського, викладачка рисунку, живопису, гончарства, завідувачка кераморезиденції в Національному музеї-заповіднику українського гончарства, викладачка кафедри образотворчого мистецтва в Національному університеті «Полтавська політехніка» презентувала процес створення гончарних виробів під час навчання на уроках унікального закладу, єдиного в Україні – Опішнянського державного художнього ліцею імені Василя Кричевського.
Також приємною несподіванкою був виступ Погорілої Вікторії – викладачки вищої категорії з образотворчого мистецтва та культурології Красногроадського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та засновниці художньої студії «Art-Time», яка поділилася досвідом роботи з дітьми молодшого шкільного віку щодо створення ялинкових прикрас та інших виробів з глини.
Митці низько вклоняються нашим захисникам, які виборюють свободу.
Підпишіться, щоб отримувати листи.