Це передбачено законопроектом, який Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому. Документ розроблено за безпосередньої участі фахівців Мінветеранів та провідних ветеранських громадських організацій.
Про що саме йдеться?
Законопроектом врегульовуються норми щодо соціальних гарантій, зокрема, пенсійного забезпечення, цивільним громадянам, які добровільно стали на захист України з 24 лютого по 25 березня 2022 року та брали безпосередню участь у бойових діях, проте не встигли вступити до лав ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів.
Кого стосується?
Ухвалення даного законопроекту є важливим, адже це питання забезпечення соціальної справедливості зі сторони держави по відношенню до Захисників і Захисниць України та їхніх сімей.
“Спільно з депутатами профільного парламентського Комітету працюємо над посиленням соціальних гарантій нашим Захисникам і Захисницям, які від початку повномасштабної російської агресії добровільно стали на захист України, однак не встигли офіційно оформитися до лав силових структур. Добровольці-патріоти, котрі сміливо вступили в бій з агресором поза офіційними збройними формуваннями, пізніше опинилися у “сірій зоні” чинного законодавства — без відповідної соціальної підтримки з боку держави. Тому ухвалення даного закону сприятиме забезпеченню прав, інтересів та гарантій нашим Воїнам та їхнім рідним. Дякую парламенту за активну роль у реалізації ветеранської політики”, — зазначила Міністр у справах ветеранів України Наталія Калмикова.
За посиланням можна ознайомитися з повним текстом проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення норм, що регулюють питання надання соціальних гарантій особам, яких визнано ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України
Підпишіться, щоб отримувати листи.