17 січня 2025, 12:59
Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Солдати Третього Рейху та їхні союзники переслідували та знищували євреїв, а також гомосексуалів, військовополонених, людей з інвалідністю та психічними захворюваннями та всіх, хто на думку нацистів був «неповноцінним».
За час існування концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей.
Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Із вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводилися військовими і поліцією окупаційної нацистської влади. Близько півтора мільйона євреїв знищено нацистами на території нашої країни. Це – чверть усіх жертв Голокосту, який є злочином проти всього людства.
1 березня 2022 року, через вісім десятиліть після масових розстрілів, скоєних нацистами в цьому урочищі, а потім спалення ними тіл, щоб замести сліди своїх злочинів, – світ знову побачив обгорілі тіла загиблих у Бабиному Яру. Цього разу – внаслідок російської ракетної атаки.
З нагоди Дня пам’яті жертв Голокосту відділ абонемента підготував книжкову поличку «Голокост – шрам на серці людства».
На експозиції представлені монографії, збірки свідчень і документів про Голокост, ґрунтовні дослідження відомих істориків, художні твори, які розкривають правдиве історичне тло про життя до і під час війни – інколи ліричні, драматичні та, попри найгірші обставини, справжні історії про надію, любов та виживання.
Гортаючи сторінки книг, ми згадуємо долі жертв Голодомору і знищеного російськими бомбами Маріуполя, депортованих кримських татар і розстріляних ромів, військовополонених, убитих в Оленівці.
Підпишіться, щоб отримувати листи.