21 лютого 2025, 08:21
Птах не має характерного міцного дзьоба, не володіє навичками барабанного стуку, що притаманні іншим видам дятлів. Натомість використовує свої вокалізації для спілкування та приваблення партнерів.
В українській культурі крутиголовка має багато народних назв: крутиголов, скрутиголовець, закрутиголова, крутиголовок, крутій, крутиголова, гівгор, гівгач, кривов’яз, крутиглав, крутоглавка тощо.
Свою українську (а також наукову латинську) назву крутиголовка дістала завдяки характерній поведінці, яку вона демонструє в стресових ситуаціях. Якщо птаха взяти в руки чи застати зненацька, він розправляє хвіст, наїжачує пір'я, опускає крила, і в такому вигляді кидається на кривдника, при цьому крутить шиєю, очима, видаючи булькаючі та шиплячі звуки. Якщо засунути руку в дупло із сидячим там птахом, то така поведінка створює ілюзію, що в порожнині знаходиться змія, а не крутиголовка. За цю здатність у народі її часто називали сичем чи сичаком.
Цікаво, що у пошуках поживи птахи часто звертають увагу на яскраві об'єкти, що виділяються. В їхніх шлунках нерідко знаходять дрібні металеві предмети, шматочки фольги і пластмаси.
Підпишіться, щоб отримувати листи.