За його словами, в області триває стабільне зниження захворюваності на гострі респіраторні інфекції. Показник не перевищує базовий епідемічний поріг, а рівень інтенсивності епідпроцесу наразі низький.
«За останній тиждень на гострі респіраторні інфекції та COVID-19 на Полтавщині захворіла 6152 людини, що на 17 % менше у порівнянні з попереднім тижнем. Серед них – 28 підтверджених випадків COVID-19, – розповів Олександр Перцевий. – Дітей серед захворілих – 3264, що складає 53% від загальної кількості. Минулого тижня госпіталізували 204 особи».
Найвищі показники захворюваності спостерігаються в Новогалещинській, Хорольській, Великобагачанській, Гадяцькій, Новоселівській, Щербанівській, Білицькій, Нехворощанскій та Ланнівській громадах. За останній тиждень летальних випадків від грипу, COVID-19 чи інших гострих респіраторних інфекцій не було. Всього від початку епідсезону зареєстрували 9 смертей від COVID-19 та 5 – від грипу.
Також Олександр Перцевий розповів про вакцинацію. Зокрема зауважив, що згідно з Національним календарем профілактичних щеплень кожна дитина в Україні до 16 років має отримати вакцинацію від 10 небезпечних інфекцій: гепатит В, туберкульоз, кір, краснуха, паротит, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, хіб-інфекція. Однак є хвороби, які потребують регулярних бустерних щеплень, щоб імунітет залишався високим. Це дифтерія та правець, кашлюк, грип і COVID-19.
«Із 1 січня 2026 року зміниться календар профілактичних щеплень. Введуть обов'язкову вакцинацію проти вірусу папіломи людини для дівчат віком 12 –13 років. Будуть й зміни у схемах вакцинації від гепатиту B, туберкульозу, кору, краснухи й паротиту. Від поліомієліту планують застосовувати лише інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ)», – сказав Олександр Перцевий.
Підпишіться, щоб отримувати листи.