• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Синергія заради стійкості: Полтавщина формує майбутнє ментального здоров'я

31 травня 2025, 11:20

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Департамент освіти і науки
  • Департамент охорони здоров’я
  • Департамент соціального захисту населення
ПАНО (1)

30 травня в День спільнодії Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініціативи Олени Зеленської, в Полтаві відбувся огляд сервісів із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Представники всіх закладів вищої освіти міста, де здійснюється підготовка фахівців даної сфери, – Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка , НУ «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка», Полтавського державного медичного університету, Полтавського університету економіки і торгівлі – оглянули майданчики, де вже успішно працюють їхні випускники та куди прийдуть для надання життєво важливих психосоціальних послуг нові покоління фахівців.

Заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко зауважив, що роль ЗВО у підготовці фахівців є неоціненною.

 

«Сьогодні не просто день спільнодії, це – марафон подій, який об’єднав заклади вищої освіти області. Адже вони можуть бути і просторами піклування про ментальне здоров’я. Докладаємо максимум зусиль у цьому напрямі. Щоб ще більше мешканців області отримували важливіші знання турботи про себе. Зокрема можна скористатися вправами на платформі «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я», – розповів Антон Чубенко. – Мета сьогоднішнього заходу – поєднати представників ЗВО – тих, хто готує майбутніх спеціалістів із сервісами, де випускники будуть працювати. Роль вишів у підготовці фахівців є неоціненною. Саме фахівці, яких підготували вітчизняні університети, взяли на себе величезну відповідальність і з початком повномасштабного вторгнення надають допомогу тисячам українців щодня. Саме кадровий потенціал створює нову суспільну культуру піклування про ментальне здоров’я та сприяє збереженню людського капіталу».

 

Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Полтавській області Юлія Ющенко наголосила, що вища освіта є критично важливою складовою надання кваліфікованої психологічної допомоги: "Вища освіта – це не просто джерело знань та навичок; це центр формування майбутньої еліти та активних громадян. Беручи до уваги, що наші університети задовольняють сьогодні нагальний суспільний запит на висококваліфікованих фахівців у сфері ПЗПСП, безпосередній діалог зі стейкхолдерами-роботодавцями, не в аудиторіях, а саме на базах сервісів, має неоціненне значення. Ми вже маємо приклади внесення змін до освітніх програм полтавських ЗВО з урахуванням сучасних викликів у сфері ментального здоров'я, то ж я переконана, що й цей захід знайде своє відображення у діяльності робочих/проєктних груп, які працюють над розробкою та оновленням освітніх програм", – зазначила координаторка.

 

Учасники заходу мали змогу відвідати провідні локації у Полтаві, де надаються послуги з психічного здоров'я та психосоціальної підтримки. Серед них: Центр спеціалізованої педіатричної допомоги Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського, Центр життєстійкості Полтава Карітас, Ментал Хаб – центр підтримки ментального здоров’я, Центр ментального здоров’я КП «2-а міська клінічна лікарня», спорткомплекс «Акваарена» – відділ допомоги ветеранам війни, Інклюзивно-ресурсний центр, Простір Барнахус, Навчально-тренінговий центр соціальної роботи Полтавського обласного центру соціальних служб, Полтавську академію неперервної освіти ім. М.В.Остроградського.

 

Освітяни побачили, як та де знаходять себе кваліфіковані кадри у професійній діяльності. Надавачі послуг детально окреслили сучасні особливості роботи, актуалізувавши невідкладний запит щодо підготовки фахівців, здатних відповідати на нові виклики: від появи нових груп отримувачів послуг, до необхідності гнучкості та оперативності у відповідь на трансформацію системи охорони психічного здоров’я, яка створює інноваційні форми й формати підтримки.

 

Безперервний діалог із надавачами послуг сприятиме освітнім програмам бути динамічними та своєчасно адаптуватися до реальних викликів сьогодення. Ця консолідація зусиль усіх стейкхолдерів – від формування змісту до реалізації послуг – є запорукою якості вищої освіти та ефективності психосоціальної підтримки, забезпечуючи появу висококваліфікованої та конкурентноспроможної генерації фахівців, готових до будь-яких випробувань майбутнього.

 

#тияк

Поділитись

Теги

тияк?
менатальне здоров'я
медицина
соцзахист

Новина за темою

У чотирьох громадах області з’явилися консультанти з ментального здоров’я
31/05/2025
Відбувся Регіональний форум «Імплементація національної політики у сфері ментального здоров’я на регіональному рівні: виклики, досягнення, перспективи»
31/05/2025
Разом до ментального здоров’я: «День спільнодії: СенсоТека. Ти як?» в Полтавській політехніці
31/05/2025
Антон Чубенко (29)

Антон Чубенко (29)

DSC02182 (2)

DSC02182 (2)

Освітяни (2)

Освітяни (2)

Педагоги (1)

Педагоги (1)

Клас (1)

Клас (1)

Ресурсний

Ресурсний

Центр (8)

Центр (8)

Ментал

Ментал

Огляд (14)

Огляд (14)

Обласна (1)

Обласна (1)

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Маємо досягти рівня 50 % української зброї за перші шість місяців роботи нового уряду – звернення Президента Маємо досягти рівня 50 % української зброї за перші шість місяців роботи нового уряду – звернення Президента
16/07/2025
Під час війни навіть звичні для відпочинку місця можуть приховувати смертельну загрозу
16/07/2025
За пів року на Полтавщині 174 захисники і захисниці скористалися безкоштовними стоматологічними послугами
16/07/2025
Ветерани та ветеранки в сфері перевезень та логістики: стартував проєкт із підготовки та працевлаштування
16/07/2025
Ветеран Pro: що пропонує новий цифровий сервіс у Дії для ветеранів й ветеранок
16/07/2025
Всеукраїнський конкурс «Код Яворницького» - 2025
16/07/2025
Визначили переможців конкурсу дитячих фотографій «Заповідний край»
16/07/2025
На рівні обласних службових відомств та закладів підписано Меморандум про підтримку ветеранів війни, військовослужбовців та їхніх родин
16/07/2025
Полтавські університети чекають на молодь із ТОТ
16/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту