03 жовтня 2023, 15:59
Сьогодні про це говорили в Полтавській ОВА, на зустрічі з командою представництва ООН Жінки в Україні на чолі із Сабін Фрейзер Гюнеш.
Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик подякував партнерам за реалізацію таких важливих ініціатив.
«Питання гендерної політики є надзвичайно актуальним для України. Ще більше стали приділяти увагу цим аспектам через повномасштабну війну росії проти України, – розповів Олексій Бруслик. – Свідченням цього є ратифікація Стамбульської конвенції саме в 2022 році».
Голова представництва ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш розповіла про роботу організації.
«Структура ООН Жінки працює в Україні з 2016 року і пройшла шлях від впровадження окремих проєктів до відкриття Офісу. Наша організація здійснює різні види активностей на державному, обласному та місцевому рівнях. Наразі сфера діяльності передбачає надання цільової допомоги за трьома тематичними напрямами: жінки, мир, безпека; ліквідація насильства щодо жінок та лідерство, – розповіла Сабін Фрейзер Гюнеш. – Навіть за умов війни українська влада не забуває про забезпечення гендерної рівності. Діє Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» до 2025 року, також є Національна стратегія із забезпечення гендерної рівності».
Нині в Україні організація ООН Жінки займається питаннями збільшення гендерного компоненту в програмах відновлення. Проєкти зосереджені на двох ключових темах: підвищення обізнаності з питань протидії насильству; надання послуг людям, які постраждали від насильства (правова, психосоціальна допомога та отримання медичних послуг).
У Полтавській області реалізація проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» при підтримці ООН Жінки розпочалася в п'яти громадах: Диканській, Кременчуцькій, Лубенській, Миргородській та Полтавській. У них уже провели тренінги щодо підвищення рівня координації між поліцією, медиками, ініціативними жіночими групами щодо реагування на випадки гендерно зумовленого насильства. Крім того, партнери програми працюють безпосередньо із постраждалими жінками, надають юридичну, психологічну допомогу та представляють їхні інтереси в суді.
У майбутньому планують розвивати розбудову потенціалу правоохоронної системи у притягненні до відповідальності винних у насильстві. Будуть проведені тренінги щодо розслідувань, переслідувань і притягнення до відповідальності винних.
На зустрічі сторони обговорили практичні аспекти співпраці та реалізації програми. А також домовилися про внесення гендерних аспектів до всіх галузей Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки.
Зустріч провели в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва Полтавської області.
DSC06601 (3)
DSC06638
DSC06538
DSC06812 (5)
DSC06559
DSC06845
DSC06869
Підпишіться, щоб отримувати листи.