17 січня 2025, 13:29
Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
13 січня 2025 р. на засіданні Президії ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права» підведено підсумки Конкурсу наукових робіт імені В. Я. Тація, присвяченого 85-річчю від дня народження видатного уродженця Полтави, засновника та багаторічного керівника Асоціації академіка Василя Яковича Тація.
За результатами вивчення та рецензування Конкурсною комісією наукових статей, організаційний комітет Конкурсу ухвалив рішення присудити Диплом III ступеня доцентці кафедри кримінального права та кримінально-правових дисциплін Полтавського юридичного інституту Тетяні Михайліченко за статтю «Вижити в окупації: проблемні питання правової оцінки забезпечення медичною продукцією».
ПНПУ імені В.Г. Короленка
10 січня 2025 р. відбулася нарада з питань імплементації проєкту Erasmus+ KA2 «Розробка та впровадження Liberal Arts Studies в Україні» (LibArt_UA) у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка. В обговоренні взяли участь менеджер проєкту LibArt_UA, завідувач кафедри культурології, філософії та музеєзнавства професор Олександр Лук’яненко, начальниця відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків доцентка Ірина Когут і начальник навчально-методичного відділу доцент Дмитро Лобода.
Обговорення стосувалося створення нової освітньої програми, її мети і концепції, структури і змісту, методик навчання та потенційного викладацького складу. Менеджери проєкту розробляли концепцію інтеграції принципів Liberal Arts у вивчення гуманітарних дисциплін, дискутували з приводу того, які компетенції та навички студенти повинні отримати після завершення програми. Під час зустрічі робоча група окреслила, які основні курси та дисципліни включатиме програма, як будуть розподілені обов’язкові та вибіркові курси, як інтегрувати міждисциплінарний підхід у вивчення культурології як основного блоку нової освітньої програми.
На нараді визначили, які вимоги до викладачів будуть висунуті, як залучити експертів з різних галузей для читання лекцій і проведення семінарів та обговорювали, чи планується запрошення міжнародних спеціалістів. Вибір залежатиме від того, які інноваційні методи навчання будуть використовуватися (дискусії, проєктна робота, інтердисциплінарні семінари). Осібна увага була приділена специфіці оцінювання успіхів здобувачів освіти на новій освітній програмі (екзамени, есе, презентації, групові проєкти) та забезпеченню балансу між теоретичними знаннями та практичними навичками.
ПДМУ
На базі науково-дослідного інституту генетичних та імунологічних основ розвитку патології та фармакогенетики Полтавського державного медичного університету проводили пошук нових можливостей профілактики та лікування легеневих захворювань у рамках науково-дослідної роботи Міністерства охорони здоров’я України: «Розробка методики лікування та профілактики розвитку фіброзу легень шляхом активації PPAR-gamma рецепторів».
Проведені експериментальні дослідження довели, що агоніст PPAR-gamma рецепторів зменшує симптоми легеневого фіброзу та відновлює структуру легень мишей за рахунок зменшення кількості колагену, що відкладається в легеневій тканині.
Виконуються дослідження впливу на легені одного з найбільш розповсюджених забрудників навколишнього середовища – мікрочастинок пластику. Вдалося відтворити експериментальну модель, яка демонструє, як мікропластик, потрапляючи в легені, викликає імунну відповідь, взаємодіє з макрофагами, імунними клітинами, які першими поспішають до чужорідних частинок і відіграють вирішальну роль у запальній відповіді та регенерації тканин.
За результатами наукових досліджень у 2024 році надруковано 5 статей у науково-практичних журналах, з них 3 – у зарубіжних виданнях.
Підпишіться, щоб отримувати листи.